Aytar Arısan, Şeref, Mehmet, Musa ile...

            Fotoğraflar sayfasına 29 Ekim 2011 Eskişehir gezi fotoğrafları eklenmiştir. Fotoğraflar: Aydın Tarı, Şeref Şenoğuz

            Üyeler / Kutu Liste (adres bilgileri) güncellenmiş, alt sayfasına cep telefonları eklenmiştir.

Değerli Mezunumuz,
İTÜ Mezunlar Meydanı projesi İTÜ Mustafa İnan Kütüphanesinin önündeki görkemli alanda yerini almaya başladı!
Petek taşların döşeneceği alt tablaların dökümleri büyük hızla yapılarak, tablaların üzerindeki Petek Taşların döşenmesi işlemlerine ise 15 Eylül itibariyle başlanmış olacak. Bu işlemler doğrultusunda alanda yeniden peyzaj çalışmaları ve aydınlatmalar yapılarak, ilk 6.000 Petek Taşın döşenmesi 15 Ekim itibariyle bitirilmiş olacaktır.

Mezunlarımızın Petek Taş taleplerinin her geçen gün hızla artmasından duyduğumuz memnuniyeti paylaşıyor, teşekkür ediyoruz. Türkiye'de üniversiteler arasında ilk kez uygulanan bu emsalsiz proje ile tüm İTÜ'lülerin gurur duyacağı bir ilke imza atılmıştır. Petek Taş'ın maliyeti 1.000 TL olup, dileyen mezunlarımız Kredi Kartı ile 10 taksit şeklinde de ödeyebilecekler. Elde edilen gelirlerin tamamı İTÜ'lü öğrencilerin en büyük ihtiyacı olan yurt yapımında kullanılacaktır. Hala Mezunlar Meydanında yerini almayan mezunlarımız http://www.itumk.org/mm link adresini izleyerek kayıtlarını yaptırabilecekleri gibi, (212) 290 38 20 no'lu telefondan Deniz DİKİLİTAŞ'tan detaylı bilgi alabilirler.

"İTÜ Mezunlar Meydanında Adınız, Yurt Yapımında Katkınız Olsun!" sloganıyla hareket ettiğimiz "İTÜ Mezunlar Meydanı"nda her mezunumuzun kendi taşına sahip olması ve bu kutsal projede yerini alması için katılımlarınızı bekliyoruz.

Saygılarımızla,

İTÜ Mezunlar Konseyi İcra Kurulu

İTÜ Mezunlar Meydanında Adınız,

Yurt Yapımında Katkınız Olsun!

Tarih: 14.11.2011
Konu: ITÜ 192 İnşaat Mezunları 2011 Yılı Toplantısı
Bu seneki toplantımızı geçen sene kararlaştırıldığı gibi arkadaşımız Osman Rusçuk’un organizasyonu ile 28 -30 Ekim Tarihleri arasında 34 arkadaşımız ve büyük çoğunluğun eşlerinin  katılımı ile 66 kişilik bir grup olarak Eskişehir’de Odun Pazarı ABACI OTEL’de yapıldı.
Katılan arkadaşlarımız:
Ahmet Keşkek, Adem Ercan, Ali Hasan Zor, Aydın Tarı, Bekir Sıtkı Esendir, Cengiz Kayahan, Erdoğan Güvenli, Ergun Gedizlioğlu, Günhan Kayalı, Hikmet Albayrak, Hasan Önder, Hasan Abat, Hüseyin Paydaş, Hasan Yazgan, Halis Demir, Haydar Kılıç, Lütfi Demircioglu, Mert Çırak, Musa Çetinkaya, Mehmet Karakaşlı, Mehmet Başeski, Mustafa Çatır, Mehmet Seven, Nurettin Akyıldız, Osman Rusçuk, Reşat Çelik Dinçer, Şeref Şenoguz, Sinan Özbek,  Toros Vural, Yalçın Çelik, Yıldız Günal, Yavuz Arıtürk, Yusuf Yücel, Zafer Arda.
Birlikteliğimizin detaylarına geçmeden önce Arkadaşımız Osman Rusçuk ve eşi  Hale hanım’a mükemmel organizasyonları için teşekkür ederiz.
İstanbul’dan 18 arkadaşımız ve eşleri 28 Ekim Cuma günü  Haydarpaşa’dan10.45 te kalkan Başkent Ekspres’i ile Eskişehir’e ve Eskişehir Garında kendilerini bekleyen Leylek Havada truzim şirketine ait otobüs ile otellerine gittiler. Otelde Ankara, Antalya, Balıkesir, Çorum, Giresun, Gazi Antep gelen arkadaşlarımız ile buluştuk. Bu toplantımızda aramıza ilk defa katılan Lütfi Demircioğlu ve Nurettin Akyıldız  arkadaşlarımız ve eşleri ile de beraber olduk.
28 Ekim Cuma günü ögleden sonra Osman Rusçuk ve eşi Hale hanımın rehberliğinde Eskişehir merkezinde dolaştık. Akşam 19.30 da bizim için hazırlanan salonda fasıl müziği eşliğinde yemeklerimizi yedik, eglendik.
29 Ekim Cumartesi sabahı, kahvaltı sonrası Leylek Havada şirketine ait 2 otobüs ile günlük turumuza başladık. Porsuk’ta tekne turu ile başlayan gezimiz Türkiye’nin ilk otomobili Devrim’in görülmesi ile devam etti. Daha sonra Osmanlı Devletinin kuruluş hutbesinin okunduğu Cami’ye, Sazova bilim kültür sanat parkı, Kent Park ve plajına gidildi.Yolda Miralay Behiç Erkin ( Fransız elçisi iken Yahudilerin evlerine Türk bayrağı asılmasına izin vererek nazilerden kurtaran kişi) mezarı hakkında bilgi verildi.
Öğle yemeği sonrası; aşk adası, tarihi odunpazarı bölgesi , çağdaş cam sanatları müzesi ( otel girişinin karşısında idi), Atlıhan el sanatları çarşısı, Kurşunlu camii külliyesi,Lületaşı müzesi, cam işlemeciliği ve Osmanlı el sanatları atelyeleri gezildi. Gezimiz yolda Lelek Havada turizm in ikramı olarak çiğ börek yedikten sonra Şelale park gidilip Eskişehir tepeden görüldü ve otele geri dönüldü.
Otelde 34 arkadaşımızın katılımı ile yıllık toplantımız yapıldı. İşleri  yüzünden gelemeyen arkadaşımız Hüsamettin Kavi’nin iyi dilek mesajı okundu. Eşinin rahatsızlığı gereği bu sene ilk defa aramızda olmayan Tugrul Özkan kardeşimizin durumu bildirildi ve bütün arkadaşlarımız kendisine geçmiş olsun dileklerini iletti. Toplantıda Gülhan Kayalı arkadaşımız Tugrul’dan aldığı bilgileri iletti. fakat burs verdiğimiz öğrencilerimizin durumları hakkında bilgi alamadık.
•	Burs için KEK: 210 TL/ay, KOÇ: 310 TL7ay ve TEV:340 TL/ay verdiğini
•	Yapı ve Kredi Bankası Kartal şubsi 2017414-4 no hesapta 17,729.39 TL
•	Vakıfbank Feneryolu Yatırım hesabında 16,315.85 TL (nakit+vadeli+B fonu)
•	Toplam 34,045.24 TL paramız olduğu bilgisini verdi ve genel konularımıza geçildi.
1. Burs Miktarı ve öğrenci sayısı
•	Tuğrul gelemediği için öğrencilerimizin durumu hakkında bilgi alamadık. 2 ögrencimizin mezun olduğunu kabul ederek 2 yeni öğrenci alabileceğimizi kararlaştırdık.
•	Burs parasının 300 TL olması, 6 ögrenciye 8 ay burs verileceği için 14.600 TL toplanması gerektiği belirtildi. Bir çok arkadaşımız para yollamak istediklerini fakat yollayamadıklarını, IBAN numarası istendiğini, bu soruna bir çözüm bulunması gerektiğini belirttiler.Burs için ekli listede adları belirtilen arkadaşlarımız dan toplam 5,400.00 TL toplandı. Burs parasını toplayabilmek için hatırlatma yapılmasının zorunlu olduğu, internet ile para yollıyabilecek şekilde bir banka hesap numarası olursa bu paranın rahatlıkla toplanabileceği belirtildi. Şeref arkadaşımız hatırlatma işini üzerine aldı fakat banka hesap numarası sorununun çözülmesi gerektiğini söyledi.
2. İTÜ-72 mezunları 40.yıl kutlaması
•	İTÜ rektörlüğünün her sene 40.yılını dolduran mezunlar için tören yaptığı,bu törene bütün arkadaşlarımızın gelmek isteyeceği ve bundan sonra yapıcağımız ITU.72 mezunları toplantımıza katılımın az olabileceği, 2012 de 29 Ekim’in Şeker Bayramından sonraya gelmesinin de katılımı azaltabileceği konuları üzerinde tartışıldı, değişik seçenekler oylandı ve 2012 senesi 40.yıl kutlamamızın 25 Mayısta Rektörlüğün yapacağı tören ile başlamasına ve devamında 26 ve 27 Mayıs ta arkadaşlarımız ile İstanbul yakın çevresinde bir yere gidilmesine,
•	Organizasyonun İstanbul Grubu tarafından yapılmasına
•	29 Ekimde geleneğin bozulmaması için isteyen arkadaşların katılabileceği İstanbul yakınlarında bir toplantı ayarlamasına ( bu konu toplantı sonrası yemek sırasında konuşuldu ve daha sonra arkadaşlarımıza bildirildi) karar verildi.
3. İTÜ Panosu
•	Ergun Gedizlioğlu arkadaşımız İTÜ kampus içinde yapılacak yurt binasına kaynak sağlamak için İTÜ mezunlarının katkılarının beklendiğini, bunun için bir pano yapılacağını ve 1.000 TL katkıda bulunanların petek şeklindeki tuğla üzerine adlarının yazılıp panoya yerleştirileceği bilgisini verdi. Arkadaşlarımızın tek tek katkıda bulunması yerine İTÜ 72 İnşaat adına para toplayıp birçok tuğla’ya sahip olup olamıyacağımız konusunun araştırılmasına (Ergun Gedizlioğlu) karar verildi.
•	Akşam yemeği sırasında Şeref  arkadaşımız bu amaç için arkadaşlarımızın ne kadar katkı yapmak istediklerini sordu ve listeledi.
4. Diğer Konular
* Bu gezi sırasında genel harcamalar için toplanan paralardan artırarak 700.00 TL para toplanmıştır. Yukarıda toplandığı belirtilen 5.400 TL ve 700 TL Hikmet arkadaşımıza banka hesabımıza yatırması için teslim edilmiştir.

Mert ÇIRAK
Topantıda burs için para veren arkadaşlarımızın listesi

            

07 Aralık 2011Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu

İTÜ İnşaat Fakültesi


Sayın  Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu,


239. Yılını kutlayan Teknik Üniversitemizi, mezunları başarıları ile dikkatleri üzerinde toplayan, her öğrencinin okumak istediği saygın bir kurum haline getirmiştir. Sizler gibi değerli mezunlarımızın vizyon ve liderliğiyle yapılan tüm çalışmalar; ‘‘İTÜ’lü Olma’’nın derinliğini kanıtlamış, mezunlarımız arasında dayanışma ve iletişimi artırmış, genç nesil İTÜ’lülere aidiyetlik duygusu aşılamıştır.

İTÜ Mezunlar Konseyimizin Ağustos 2011’de başlattığı ‘‘İTÜ Mezunlar Meydanı’’ Projemiz ise her geçen gün mezunlarımızın ilgisi ile büyümekte, ülkemizdeki üniversiteler arasında her yönüyle örnek teşkil eden ve ilk defa gerçekleştirilen bir proje olma niteliğini yaygınlaştırmaktadır. Söz konusu projemiz, nice mezunumuzu tek bir amaç için bir araya getirmiştir. Birçok mezunumuz İTÜ Mezunlar Meydanı’nda adını sonsuza dek yaşatacak petek taşlardan satın almış ve bu taşların geliri ile oluşacak İTÜ Mezunlar Yurdu için katkıda bulunmuştur. Özellikle İstanbul dışından gelen genç İTÜ’lülere ev sahipliği yapacak Mezunlar Yurdumuz, İTÜ’lülerin destek ve gönül birliği ile kısa sürede bitecek ve her ayrıntısı ile “İTÜ’lü Olma”nın simgesi olacaktır. 

Sayın  Prof. Dr. Ergun Gedizlioğlu,,

Ekte görülen ve listesini bizlerle paylaşmış olduğunuz değerli 1972 yılı İnşaat mezunlarımızın katılımını simgeleyen 8 adet Petek Taş’ınız büyük bir onurla sistemimize kayıt yapılmış olup, göndermiş olduğunuz 8.000 TL’lik bağışınız İTÜ Geliştirme Vakfı hesaplarında Yurt Bağışı için kullanılmış olacaktır.

Bu vesileyle İTÜ Mezunlar Meydanı’nın Açılış Töreni ile ortak geçmişimizi geleceğe taşıyacak İTÜ Mezunlar Yurdumuzun Temel Atma Töreni’nin yapılacağı 24 Aralık 2011, Cumartesi günü saat 14:00’te sizleri, İTÜ için birlikte olmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla,


Erol BİLECİK

İTÜ Mezunlar Konseyi Başkanı          İnşaat Fakültesi 1972 yılı mezunlarından, 8.000 TL  bağış yapan mezunların listesi


  1 - Erdoğan Güvenli

  2 - Mustafa  Çatır

  3 - Ahmet Keşkek

  4 - Şeref  Şenoğuz

  5 - Ergun Gedizlioğlu

  6 - Bekir Sıtkı Esendir

  7 - Sinan Özbek

  8 - Osman Rusçuk

  9 - Musa Çetinkaya

10 - Hüsamettin Kavi

11 - Yıldız Günal 

12 - Haydar Kılıç 

13 - Halis Demir

Tarih: 16.04.12

Konu: İTÜ 72 İnşaat Mezunları Büyük Ada Splendid Otel Toplantısı

Katılan Arkadaşlarımız:

Adem Ercan,Ali Görgülü, Aydın Tarı, Cengiz Kayahan,Ergun Gedizlioğlu, Günhan Kayalı,Hasan Önder, Hikmet Albayrak, Halis Demir, Haydar Kılıç, Mustafa Çatır, Mert Çırak, Mehmet Başeski,Osman Rusçuk,  Reşat Dinçer,Şeref Şenoğuz, Yavuz Arıtürk, Yıldız Günal, Yusuf Yücel

Bütün arkadaşlarımız eşleri ile katıldılar. Ayrıca Günhan’ın sevgili Kızı Mine ve Nişanlısı ile Yine Günhan’ın bir arkadaşı(Dr.) ve eşi de bizimle beraber oldu.

Günhan Kayalı’nın organizasyonu ile 7 Nisan Cumartesi akşamı otelde kalmak üzere Cumartesi günü  Büyük Ada’ da buluşuldu ve basit bir öğle yemeğinden sonra rehber ile birlikte Büyük ada turu yapıldı. Dinlenmeler dahil 6 saat süren ve yürüyüş sonunda otelde biraz dinlendikten sonra Lido’da akşam yemeği için toplandık. Yediklerimiz için kısaca “çatlayıncaya kadar , tıka basa” denebilir.

Pazar sabahı kahvaltı sonrası İTÜ.40.Yıl töreninde ne yapaılacağını konuşmak için toplandık. Tören sonrası ne yapılacağı konusunda  3 seçenek üzerinde tartışıldı.

1.Eskişehehir toplantımızda kararlaştırdığımız gibi, İstanbula yakın bir yerde otel ayarlayıp tören sonrası oraya gitmek. Bu seçenek benimsenmedi. Organizasyonun zorluğu, tören için diğer şehirlerden gelen arkadaşların İstanbulda zaten konaklamalarını ayarlamış oldukları, çıkıp başka bir otele gitmenin zorluğu, işin ekonomik tarafı... dikkate alınarak vazgeçildi.

2.Törenin yapıldığı İTÜ Ayazağa Kampüsü içinde  Teras olarak adlandırılan işletmede akşam yemeği yemek? Arkadaşların tamamı için yer bulunamıyacağı, herkesin bu yönde bir plan yapabileceği düşünüldü  fakat bu seçenek hala gündemde.

3.İstanbul dışından gelecek arkadaşlarımızın da tercih edebileceği düşüncesi ile Boğazda tekne kiralamak. Bu seçenek üzerinde çok duruldu. Sorun sadece bizim için kiralanacakbir tekne için  en az 80 kişinin gelmesi gerektiği aksi durumda pahalı olacağı konuşuldu ve teknenin araştırılması kararlaştırıldı.

4.Organizasyon için;

İstanbul’da:  Mehmet Başeski, Günhan Kayalı, Haydar Kılıç, Mustafa Çatır, Mert Çırak’ın

İzmir ve Çevresi için Hasan Önder’in

Ankara ve diğer İller için Şeref Şenoguz’un takip etmesi kararlaştırıldı

5.Tekne turu için 150.00 TL istenmesi aratacak paranın tekneye gidiş için organize edilecek taşıtlar için kullanılabileceği veya 29 Ekim organizasyonu için kullanılması konuşuldu

6.29 Ekim programının tekne de konuşulması kararlaştırıldı.

Toplantı sonrası bazı arkadaşlarımız İstanbula hemen döndiler fakat bazıları ise Günhan Kayalı’nın rehberliğinde Kınalı adasına geçtiler. Günhan çok güzel bir program yaptığını ( kendisinin orada yazlık evi var) söylüyordu. Bunun hikayesini Kınalı seferine katılan arkadaşlar yazmalı.

NOT: Tugrul Özkan arkadaşımız ile 16 Nisan Pazartesi günkü konuşmamızda 2.maddede bahsedilen Teras’ta bütün arkadaşlarımızı kapsayacak şekilde bir organizasyon yapmanın mümkün olduğunu söyledi. 

Mert ÇIRAK

  1. 239.yıl itü günü 26 Mayıs 2012 de Ayazağa kampüsünde kutlandı. 1972 mezunları meslekte 40. yıl anı plaketlerini aldılar. Törende mezunlar adına konuşan arkadaşımız Hüsamettin Kavi duygularımızı paylaştı. Tören sonrası uzun aradan sonra ilk defa katılan arkadaşlarımızın da geldiği akşam yemeğinin keyfine diyecek yoktu. Nice beraberliklere dileğiyle...

72 INSAAT 40. YIL TOPLANTISI  9-11 kasim 2012 tarihlerinde Antalya Manavgat Saray Regency otelde yapıldı. Tüm fotoğraflar eklenmiştir
 

Mahir Aydın ve Aytar Arısan'ın İstanbul'da olmaları vesilesiyle Bostancı'da bir yemek düzenlenmiş, anısına fotograflar ektedir.. Yemeğe, Reşat Dinçer, Haydar Kılıç, Adem Ercan, Yusuf Yücel, Aytar Arısan, Mahir Aydın, KemalB esken eşi ve baldızı, Zafer Arda ve eşi katılmışlardır.

Herkese selamlar...

Adem Ercan

İnş.Y.Müh.

Montreal' de 2 delikanlı Levent ve Aytar

Toronto’daki diğer iki delikanlı;Aytar ve kızı,  Mahir ve eşi

72 inşaat 2013 yılı toplantısı 27-29 Ekim’de Polonezköy’de yapıldı. 

Ayaktakiler soldan : Hüseyin Paydaş, Şükrü Pulatkan, Sinan Özbek, Haydar Kılıç, Mehmet Karakaşlı, Günhan Kayalı, Hikmet Albayrak, Ahmet Sarıbaş, Yıldız Günal, Mert Nedim Alhas, Hüsamettin Kavi, Ergun gedizlioğlu, Erdinç Köksal, Yalçın Çelik, Adem Ercan, Şeref Şenoğuz, Halis Demir, Muharrem Derici

Oturanlar soldan: Yavuz Arıtürk, Cengiz Kayahan, Tahsin Oralp, Hasan Yazgan, Hasan Zor, Toros Vural, Tuğrul Özkan, Osman Rusçuk, Mert Ercan Çırak, Reşat Dinçer


27.08.2013 Ankara: Şeref Şenoğuz, Hüseyin Mumcuoğlu, Musa Çetinkaya, Yusuf Yücel

29 Ekim 2014 Kıbrıs

29 Ekim 2013 Polonezköy

29 Ekim 2012 Manavgat

29 Ekim 2011 Eskişehir

29 Ekim 2010 Mudanya

29 Ekim 2009 Side

29 Ekim 2008 Büyükçekmece

29 Ekim 2007 Kerpe

29 Ekim 2006 Side

29 Ekim 2005 Çorum

29 Ekim 2004 Kuşadası

29 Ekim 2003 Ilgaz

29 Ekim 2002 Uludağ

29 Ekim 2001 Dikili

29 Ekim 2000 Kızılcahamam

29 Ekim 1999 Çanakkale

29 Ekim 1998 Kızkalesi

29 Ekim 1997 Akçakoca

29 Ekim 1996 Kuşadası

29 Ekim 1995 Kuşadası

29 Ekim 1994 Ürgüp

29 Ekim 1993 Side

29 Ekim 1992 Alanya

İyi haftalar,


Rektörlükten önce elektronik, daha sonra ıslak imzalı olarak gelen

yazı Ek’te. Arkadaşlara duyurulur.


Görüşmek dileğiyle,

Sevgiler


Tuğrul Özkan

Oktay Kaynak TV programıhttp://www.hayattv.net/

Gerisi Hayat programı 20.04.2014 pazar günü saat 15.10-16.00

Oktay Kaynak’ın şiir kitabı yayınlandı. D&R ve İdefix’te 


72 İnşaat

2014 toplantısı

24 Ekim Cuma - 27 Ekim Pazartesi

Kıbrıs Girne Dome Hotel

2 kişilik odada yarım pansiyon kişi başı 150 TL/GÜN

2 gün yemekli tur 170 TL/kişi

Tavsiye edilen uçuş

24.10.2014 TK 960 İst / Erc 07.15

27.10.2014 TK 963 Erc / İst  20.30

Bu uçuşlarla gelen 30 kişi olursa otobüs transferi kişi başı 50.- TL

Alan Otel arası taksi 85 TL

Otel ücretlerinin yatırılacağı hesap:

Sempatur turizm

YKB Taksim Meydan şubesi

TR9200 0670 1000 0000 6379 9028

Rezervasyon sırasına göre deniz manzaralı oda

Sevgili Dostlar,

Bisiklet tutkusu bu sefer sonbaharın bu son günlerinde beni  Bursa Uludağ’a savurdu.

Ne zaman Uludağ’a kayak yapmaya gitsem o zirvelerden aşağılara bakar ve acaba buraya bisikletle çıkabilirmiyim diye hayal kurar ve devamında da yine hayalimde o zirveden adrenalin dolu   bir iniş zevki yaşardım. O dağa çıkabilmek ve inebilmek gözümde çok büyüyordu. En iyisi denemek dedim!

Kısmet bu güne imiş!

Sıkı bir antrenman sürecinin arkasından  dün sabah (21 Ekim salı) İstanbul’dan yola çıktım. Arabamı Bursada Çekirge semtinden sonra , İnkaya mahallesinin ( 600 yıllık tarihi çınar ağacın olduğu yer ) biraz daha yukarısında   bir yere park ettim ve ver elini Uludağ dedim.

Tahminimin aksine o yokuşlar beni çok fazla zorlamadı.( 6-7 noktada özellikle Milli Park’tan sonra adele rendeleyici  bir kaç yokuşa sarmadım değil ama neyse ki fazla uzun değillerdi.) Şimdi böyle çok rahat kaleme aldığıma bakmayın , ortalama süratim size yokuş hakkında  bir fikir verebilir;  9,7 km/saat. Hatta zaman zaman hızım 5 km/saat’e bile düştü.

1.etapta “oteller bölgesini “hedefledim.Buraya 2 saat 45 dak. da ulaştım.(rakım 1865 m.) Katedilen yol  26 km.

Oteller bölgesinde yoğun bir alt yapı çalışması var. Ne yol kalmış, ne otopark ! Ergün otelin epey üstlerinde bir yerde de içme suyu tesisleri inşaatı var. (ona da  daha yeni başlamışlar gibiydi ; yeni sezona nasıl yetiştirecekler  bilmiyorum !)

Bu inşaatlar ve sezona hazırlık yapan diğer otellerin faaliyetleri nedeni ile Bursa –Uludağ yolu Londra asfaltı gibi yoğun bir inşaat makinesi trafiğine maruzdu. Hafta içinde güneşli havayı bulan pikniğe meraklı Bursalıların yarattığı trafik te cabası! Yol da fazla geniş olmadığı için pedal çevirmek  zaman zaman sıkıntılı oldu!

2.etap biraz daha zorlu idi. Oteller bölgesinden Fatin tepeye yaklaşık 1200 metrelik bir parkurla ulaştım. Fatin tepede rakım 2027 m.

3. etap ise Uludağın kayak yapılan bölgesindeki en yüksek nokta; Kuşaklı tepe . Rakım 2104 m. (Ağaoğlu telesiyajının çıktığı yer).Fatin tepeden Kuşaklı kaya 1800 m.lik  taşlı ,çakıllı  patika bir yol.

Aklımda kalanlar:

- Hava bol güneşli.Ormanlık bölgede gölge nedeniyle üşütücü. O nedenle bol bol terledim, bol bol üşüdüm<wlEmoticon-smile[1].png>)

- Oteller bölgesinden zirveye giden patika çok kötüydü. O nedenle inerken hız yapmak mümkün değildi! Yani bisikleti şöyle gönlümce “salıveremedim” !

- Zirvede hava güneşe karşın  çok serindi. Fazla vakit geçiremedim o nedenle.

- Oteller bölgesine kadar 26 km. yol yaptım , zirveye çıkarken de 3 km. Toplam 29 km.

- Pedal çevirmeye başladığım yerde rakım yaklaşık 500 m. idi.Zirvede 2104 m. Yani 1600 m. net çıkış yaptım.

Son söz;

-Yorucu mu idi? Evet,yorulduğumun bir gün sonra farkına vardım.

-Zevkli mi idi? Hem de nasıl! O yorgunluğa bin kere değer!

Sevgi ile kalın.

Hidayet


Fotoğraflar:

Bursa’dan yavaş yavaş yükseliyorum.

Uludağ yolunun muhteşem ağaçları.

Oteller bölgesine varış.Rakım 1865 m.

Fatin Tepe . Rakım 2027 m.

Kuşaklı kaya. Rakım 2104 m.

Kuşaklı kaya’dan oteller bölgesi 2.kısım.

Hidayet Saraç’ın yazısını fotoğrafları eşliğinde keyifle okuyacaksınız.